Cloudové hraní

Zahrajte si ve vysokém rozlišení a maximální kvalitě nejnovější hry na kancelářském počítači, starším notebooku nebo
mobilním telefonu přes cloudové herní služby, kde hardwarový výkon v reálném čase poskytují výkonné servery.


Všechno, co jste kdy chtěli vědět o hraní her v cloudu, ale báli jste se zeptat

Přečtěte si všechny nejdůležitější otázky a odpovědi ze světa moderních streamovacích herních platforem

(1.) Komu jsou určeny streamovací služby pro cloudové hraní?

Jestliže máte ke hraní her dostupný velmi výkonný herní počítač, který pak spolehlivě zvládne nejnovější high-end herní tituly ve vysokém rozlišení i na maximální obrazové detaily, potom samozřejmě nemá příliš velký smysl využívat streamovací herní služby pro cloudové hraní. Pokud si ovšem chcete zahrát kvalitní hry a nemáte odpovídající hardware na hraní nových a náročných her, pak si díky streamovacím herním službám spolehlivě zahrajete nejen na slabém počítači či běžném notebooku s Windows nebo macOS, ale využít můžete i mobilní telefony, tablety a vybrané Smart TV.

(2.) Jak rychlý internet potřebuji pro hraní her v cloudu?

Cloudové hraní vyžaduje spolehlivé vysokorychlostní internetové připojení, bez kterého nemá smysl streamované herní služby aktivně využívat. Samotná rychlost se ovšem liší v závislosti na vybraném poskytovateli a použitém rozlišení, zpravidla se však pohybuje mezi 10 až 35 Mb/s. Případné kolísání rychlosti má okamžitý dopad na kvalitu obrazu i snímkovou frekvenci. Kromě stability nebo rychlosti je ovšem nutná nízká odezva, která by rozhodně neměla přesáhnout více než 40 ms, při vyšších hodnotách se streamované hraní her můžete postupně stát hůře ovladatelné. Pokud používáte WiFi připojení, pak nezapomeňte na kvalitní 5 GHz router s vyšší přenosovou rychlostí.

(3.) Jaký nějaký typ her, které se pro streamované hraní nehodí?

V nabídce herních knihoven streamovacích platforem najdete široké zastoupení mnoha oblíbených herních žánrů, mezi které běžně patří akční, adventury, strategie, závodní, sportovní, simulátory, pro děti, plošinovky, indie, logické, rpg, mmo, bojové a mnohé další. Zpravidla si zahrajete všechny běžně dostupné počítačové hry dostupné na trhu, a to včetně jejich DLC (stahovatelný obsah rozšiřující možnosti původní hry). Nicméně s ohledem na použitou technologii, kde u nekvalitního připojení může pak docházet k latenci (prodleva mezi stiskem tlačítka a reakcí hry) se cloudové hraní příliš nehodí na frenetické online střílečky typu Doom Eternal apod. U těchto typu her může pokročilé hráče při hraní výrazně rušit delší odezva (byť se pohybuje v řádu několika milisekund).

(4.) Na jakých zařízeních mohu cloudové hraní her využívat?

Cloudové videohry si spolehlivě užijete na celé řadě rozmanitých zařízeních, které máte běžně k dispozici. Mezi nejběžnější typy patří stolní PC nebo přenosné notebooky s OS Windows a počítače Mac s operačním systémem macOS. Díky streamovaným službám uděláte z téměř jakéhokoliv staršího či nevýkonného počítače velmi výkonné herní PC, na kterém si užijete nejnovější hry v maximální kvalitě. Svoje oblíbené herní tituly hrát i na celé řadě mobilních zařízení. Doma nebo na cestách tak jednoduše využijete chytré mobilní telefony společně s tablety na systému Google Android nebo Apple iOS. Hraní počítačových a konzolových her si ovšem můžete vychutnat i na vybraných Smart TV. Prozkoumejte širokou nabídku mnoha podporovaných zařízení pro hraní her v cloudu.

(5.) Kam se přesně ukládají herní pozice u streamovaných her?

Při streamovaném hraní videoher se jednotlivé herní pozice (Save) ukládají přímo na vzdálené úložiště vybrané cloudové služby. Nejen, že tak máte při hraní svůj postup hrou okamžitě k dispozici, ale díky ukládání herních pozic do cloudu můžete u celé řady podporovaných her i jednoduše pokračovat ve hraní napříč různými zařízeními (stolní počítač, přenosný notebook, smartphone, tablet, multimediální přehrávač...) přesně tam, kde jste při hraní oblíbené videohry minule skončili. Na tento užitečný způsob ukládání herních pozic si u cloudového hraní opravdu velmi rychle zvyknete.

(6.) Je při hraní na mobilu vyžadován bezdrátový ovladač?

V některých případech se bez dodatečného herního ovladače obejdete, ale protože při hraní streamovaných her zejména hrajete počítačové nebo konzolové hry, pak většina těchto herních titulů není uzpůsobena pro dotykové ovládání na displeji smartphonu. Pro přesnější a pohodlnější hraní na mobilních telefonech je při hraní cloudových her bezdrátový gamepad rozhodně doporučován. Seznam podporovaných bezdrátových herních ovladačů se liší v závislosti na vybrané cloudové platformě. Zpravidla se jedná o oblíbené a dobře navržené bezdrátové ovladače Microsoft Xbox a Sony DualShock připojené k mobilnímu telefonu přes Bluetooth nebo USB rozhraní.


Přehled nejoblíbenějších streamovacích služeb pro cloudové hraní her

Prozkoumejte seznam streamovacích herních platforem a jejich nejdůležitější vlastnosti, funkce i výhody

  • GeForce NOW
  • Xbox Cloud Gaming
  • Google Stadia
  • Amazon Luna

Potřebujete našlapaný herní počítač?
Místo streamování her chcete raději hrát nové hry klasickým způsobem...

Vyberte HERNÍ PC


Domů   Výhody   Poskytovatelé   Zařízení   FAQ   Aktuality   Kontakt

Copyright 2021 - 2023 CloudoveHrani.cz


Nootebooky

Pořiďte si nový notebook
Hrajte cloudové hry na obrazovce nejnovějšího notebooku, který využijete ke hraní her, sledování videa nebo k pracovní činnosti...

 Nakupujte výhodně