Cloudové hraní

Zahrajte si ve vysokém rozlišení a maximální kvalitě nejnovější hry na kancelářském počítači, starším notebooku nebo
mobilním telefonu přes cloudové herní služby, kde hardwarový výkon v reálném čase poskytují výkonné servery.


Jaké jsou minimální systémové a HW požadavky streamované služby Google Stadia pro cloudové hraní her?

Pokud nemáte dostatečně výkonný herní počítač pro hraní nejnovějších AAA her, pak můžete využít možnosti streamované služby Google Stadia pro hraní her v cloudu. S cloudovým hraním opravdu jednoduše přetvoříte téměř jakýkoliv stolní počítač nebo přenosný notebook v herní PC. Herní platforma Google Stadia umožňuje kromě hraní na PC s OS Windows, macOS nebo Linux zároveň hraní na cestách skrze chytré mobilní telefony a tablety s operačním systémem Google Android nebo Apple iOS. Možnosti Google Stadia využijete také na multimediálních zařízeních či Smart TV s Androidem.

Jaké jsou minimální požadavky streamované služby Google Stadia pro cloudové hraní?

Cloudové hraní přes streamovací službu Google Stadia můžete spolehlivě využívat na stolních počítačích nebo přenosných noteboocích s operačním systémem Microsoft Windows 7 a novější, které mají ve výbavě dvoujádrový procesor s integrovanou nebo běžnou grafickou kartou a 4 GB operační paměti RAM. Stejné minimální hardwarové parametry budete potřebovat při hraní her na počítačích se systémem macOS 10.10 a novější. Herní služba je zároveň dostupná pro počítače s operačním systémem Linux (Ubuntu 14.04, Debian 8, openSUSE 13.3 nebo Fedora Linux 24).

Streamovací službu Google Stadia pro cloudové hraní her zároveň spustíte na většině kompaktních notebooků či Chromebooků se 4 GB operační paměti RAM s webovým prohlížečem Chrome 77 a novějším, které jsou běžně určeny pro kancelářskou práci či prohlížení multimédií. Pro snadné hraní videoher přímo na přenosném notebooku či Chromebooku bude vyžadována USB nebo Bluetooth myš či případně herní ovladač.

Ke cloudovému hraní PC her na Google Stadia je bezpodmínečně vyžadováno kvalitní vysokorychlostní připojení k internetu. Minimálně si vystačíte s rychlostí cca 10 Mb/s, ovšem pro spolehlivé hraní nejnovějších AAA her ve vysokém 4K rozlišení při frekvenci až 60 snímků za sekundu už budete potřebovat linku s rychlostí 35 Mb/s.

Srovnání herních služeb

Tématické články

Jak si zahrát nejnovější AAA hry v maximální kvalitě na slabším počítači nebo pracovním notebooku s integrovanou grafickou kartou?

Chcete si užít zábavné hraní nových her klasickým způsobem? Prozkoumejte dostupné recenze a jednoduše vyberte nejlepší herní notebook

Prozkoumejte recenze streamovacích herních platforem a vyberte si nejlepší službu pro cloudové hraní na počítači nebo mobilním telefonu


Přehled nejoblíbenějších streamovacích služeb pro cloudové hraní her

Prozkoumejte seznam streamovacích herních platforem a jejich nejdůležitější vlastnosti, funkce i výhody

  • GeForce NOW
  • Xbox Cloud Gaming
  • Google Stadia
  • Amazon Luna

Potřebujete našlapaný herní počítač?
Místo streamování her chcete raději hrát nové hry klasickým způsobem...

Vyberte HERNÍ PC


Domů   Výhody   Poskytovatelé   Zařízení   FAQ   Aktuality   Kontakt

Copyright 2021 - 2023 CloudoveHrani.cz


Nootebooky

Pořiďte si nový notebook
Hrajte cloudové hry na obrazovce nejnovějšího notebooku, který využijete ke hraní her, sledování videa nebo k pracovní činnosti...

 Nakupujte výhodně